گربه‌ها و بچه‌ها

گربه‌ها همراهان بسیار ارزشمندی برای بچه‌ها به حساب می‌آیند. اما بچه‌ها باید به‌خوبی یاد بگیرند، مسئولیت گربه‌شان را بپذیرند و به نیازهایش احترام بگذارند. در این مقاله می‌توانید بخوانید چگونه بچه‌ها می‌توانند به والدین‌شان در مراقبت از گربه کمک کنند و چه قوانینی باید وجود داشته باشد.

گربه‌ها و بچه‌ها

گربه‌ها همراهان ارزنده‌ای در زندگی بچه‌ها هستند.

بزرگ شدن با گربه‌ها تأثیرات مثبت بسیاری بر روی بچه‌ها دارد. آنها زود یاد می‌گیرند که مسئولیت موجود زنده دیگری را قبول کنند و این کار باعث می‌شود اعتماد به نفس بیشتری پیدا کنند. علاوه بر این آنها همراهی برای زندگی‌شان پیدا می‌کنند، گربه‌ها تسکین‌دهنده روح هستند؛ روان‌شناسانی با پنجه‌های مخملی. خرخر کردن گربه‌ها آرامش بخش است و تماشای بازی آنها باعث لذت بچه‌ها می‌شود.

اما با وجود همه تأثیرات مثبتِ بزرگ شدن بچه‌ها با گربه، نباید نیازهای گربه را فراموش کرد. بچه‌ها باید یاد بگیرند چگونه حیوان خانگی‌شان را تربیت کنند و چه موقع‌هایی به او غذا بدهند.

بچه‌ها از چه سنی برای نگهداری گربه آماده هستند؟

اگر موقع تولد بچه ها گربه در خانه وجود داشته باشد، بچه به‌طور طبیعی با گربه بزرگ می‌شود. اما اگر تا زمان تولد بچه در مورد نگهداری از حیوان خانگی تصمیم نگرفته‌‌اید، منطقی است که تا سه سالگی بچه‌تان صبر کنید. در این سن می‌توانید برای بچه‌تان توضیح دهید که گربه یک موجود زنده است و اسباب‌بازی نیست.

بچه‌ نوپا و گربه

بچه‌ها در سن قبل از دبستان هم می‌توانند یاد بگیرند چگونه با گربه‌ها رفتار کنند. مهم این است که والدین به بچه آموزش دهند و به او نشان بدهند که روش درست نوازش کردن گربه چگونه است، چگونه باید او را بالا ببرد و مهم‌ترین سیگنال‌های زبان بدن و زبان چهره گربه را برای بچه‌ توضیح دهند.

بچه‌ها در این سن بیشتر از هر چیزی از بازی با گربه لذت می‌برند؛ مخصوصاً توپ‌بازی. بسیاری از بچه‌های نوپا از نوازش گربه روی مبل خوششان می‌آید. نوازش خز گربه را آرام و بچه را شاد می‌کند.

گربه‌ها و بچه‌ها

بچه‌ها باید یاد بگیرند با گربه‌ها چطور رفتار کنند.

بچه‌های بزرگ‌تر و گربه

هر چقدر بچه بزرگ‌تر می‌شود، فرصت‌های بیشتری برای تعامل بین گربه و بچه به وجود می‌آید. گربه غالباً به یک فرد مورد اعتماد تبدیل می‌شود که می‌تواند به حرف‌های بچه با علاقه گوش کند. بسیاری از مطالعات از تأثیر مثبت گربه‌ها بر روی بچه‌ها حمایت کرده‌اند. به‌خصوص در بچه‌هایی که در موقعیت دشوار زندگی مانند طلاق والدین یا مشکلات مدرسه هستند. گربه می‌تواند در این مورد معجزه کند.

بچه‌ها از سنین مدرسه می‌توانند در مراقبت از گربه نقش داشته باشند و هر از چند گاهی تمیز کردن جعبه بستر را یاد بگیرند و انجام دهند. با این وجود نمی‌توان انتظار داشت که بچه‌های زیر 16 سال به‌تنهایی و بدون کمک والدین از گربه مراقبت کنند. بنابراین خرید گربه فقط برای بچه‌ها ایده خوبی نیست، چون بیشتر کارهای گربه بر عهده والدین است.

گربه‌ها و بچه‌ها

بچه‌ها هر چقدر بزرگ‌تر می‌شوند، می‌توانند بیشتر مسئولیت‌پذیر باشند.

قوانینی برای رفتار بچه با گربه:

والدین باید از همان ابتدا قوانین روشنی را برای رفتار با گربه وضع کنند تا از فشارهای زیاد بچه‌ها به گربه‌ها جلوگیری کنند. این امر می‌تواند منجر به واکنش‌های تهاجمی گربه شود.

  • گربه می‌خواهد بخوابد یا غذا بخورد، نباید مزاحم شوید.
  • نباید گربه را عصبانی کنید یا به او آسیبی برسانید، وگرنه چنگ می‌زند یا گاز می‌گیرد.
  • دست زدن به جعبه بستر ممنوع است. اگر گربه می‌خواهد به دستشویی برود، نباید مزاحم شوید.
  • اسکرچر گربه منطقه ممنوعه است. وقتی گربه آنجا می‌رود، یعنی اینکه می‌خواهد تنها باشد.
  • نباید در اتاق را به روی گربه قفل کنید، آن وقت نمی‌تواند به دستشویی برود.
  • نباید دری را که به بیرون خانه راه دارد باز بگذارید.
  • بعد از نوازش کردن گربه و همیشه قبل از غذا خوردن و خوابیدن دست‌ها را خوب بشویید.
گربه‌ها و بچه‌ها

باید قوانین مشخصی برای بچه‌ها در رفتار با گربه وجود داشته باشد. بچه نباید هر وقت و هر طور که دلش خواست گربه را بلند کند،

فشار بدهد یا نوازش کند.

والدین همیشه باید گاز گربه را جدی بگیرند، چون در دهانه دهان گربه همیشه میکروب وجود دارد و باید بلافاصله کاملاً ضدعفونی کنند و با پزشک متخصص اطفال مشورت کنند، چون با وجود ضدعفونی کردن اغلب التهاب شدید ایجاد می‌شود که نیاز به درمان دارد.

منبع:

https://herz-fuer-tiere.de/haustiere/katzen/verhalten-von-katzen/katzen-und-kinder