راهنمای نگهداری از سگ در ۳۰ روز اول

برای یک حیوان خانگی، اولین روزهای بودن در خانه شما خاص و بحرانی است. سگ جدید شما گیج شده و نمی‌داند که کجاست و باید چه چیزهایی را از شما انتظار داشته باشد. ایجاد یک ساختار مشخص همراه با خانواده‌تان، بزرگ‌ترین عاملی است که می‌تواند این تغییر را تا حد امکان ساده‌تر کند. 

راهنمای نگهداری از سگ در ۳۰ روز اول سرپرستی

مشخص کنید که سگ شما قرار است بیشتر زمانش را در چه محلی از خانه بگذراند، زیرا او با تغییر محیط ( از پناهگاه یا پرورشگاه به خانه شما) دچار استرس زیادی می‌شود. ممکن است تمام آموزش‌های قبلی خود را فراموش کند (اگر آموزش دیده باشد). اگر قصد دارید سگ را داخل یک قفس نگه دارید، مطمئن شوید که یک قفس آماده و قابل استفاده برای وقتی که سگ جدیدتان را به خانه می آورید، داشته باشید. جایی که سگ شما در طول ماه‌های اول، بیشتر زمانش را آنجا می‌گذراند را ایمن سازی کنید. ایمن کردن، به معنای بستن سیم‌های شل به لبه های تحتانی دیوار و جمع‌آوری سیم‌های لخت که برق در آنها جریان دارد، نگهداری از مواد شیمایی خطرناک در مکان‌های غیرقابل دسترس سگ، برداشتن گیاهان، فرش و وسایل شکستنی،‌ خرید قفس و نصب کردن محل ورودی و خروجی کوچک در قسمت پایین درب ورودی خانه در صورتی که حیاط مستقل دارید.

آموزش و تربیت سگ شما از اولین لحظه‌ای که وارد خانه می‌شود، شروع خواهد شد. برای ساختن یک لیست کلمات دستوری که همه برای دستور دادن به سگ از آن استفاده کنند، زمان بگذارید. این عمل از گیج شدن دوست جدید شما جلوگیری کرده و به سگ شما کمک می‌کند که دستوراتش را سریعتر یاد بگیرد.وقتی که سگ خود را با اتومبیل بیرون می‌برید یک برچسب شناسایی که شماره تماس شما روی آن نوشته شده باشد را همراه سگ خود داشته باشید، اینگونه سگ جدید شما در روزهای سخت اول دور از خانه امنیت بیشتری خواهد داشت. اگر ریزتراشه‌ای در بدن او هست، مطمعن شوید که اطلاعات تماس خودتان را در شرکت تولید آن تراشه ثبت کرده باشید.

اولین روز نگهداری از سگ در ۳۰ روز اول:

همیشه تغییر مکان استرس آور است و سگ هم همین حس را دارد! قبل از این که او را به افراد دیگر معرفی کنید، به سگ تازه وارد خود زمان دهید تا به خانه شما و اعضای خانواده عادت کند. مطمعن شوید که کودکان می‌دانند چگونه بدون این که سگ را دست پاچه کنند، به او نزدیک شوند. وقتی سگ یا توله سگ را تحویل می‌گیرید، به یاد داشته باشید که از برنامه و رژیم غذایی او اطلاع پیدا کنید. آن برنامه را حداقل برای چند روز اول تکرار کنید تا از درد معده حیوان جلوگیری کنید. اگر می‌خواهید از یک برند دیگر مواد غذایی استفاده کنید، این کار را در مدت حدود یک هفته با اضافه کردن یک چهارم قسمت از غذای جدید به یک سوم از غذای قدیمی، انجام دهید. بعد آن را به نصف غذای قدیمی و نصف غذای جدید تغییر دهید، و بعد به یک چهارم قسمت غذای قدیمی و سه چهارم قسمت غذای جدید. برای اطلاعات بیشتر درمورد رژیم غذایی سگ، بخش “تغذیه سگ” ما را مطالعه کنید. نیازی به نگرانی نیست! ما غذای لازم برای سگ شما را به راحتی برایتان ارسال خواهیم کرد. تمام غذاها در فروشگاه موجود هستند.

در مسیر رفتن به سمت خانه باید سگ شما احساس امنیت بسیاری داشته باشد. ترجیحا در یک قفس باشد. برای بعضی از سگ‌ها بدون درون اتومبیل استرس آور است، پس قرار دادن سگ در یک محل امن، سفر را برای شما و دوست جدید شما آسان می‌کند. به محض این که به خانه رسیدید، بلافاصله او را به محل دستشویی کردنش ببرید و سگ جدید خود زمان زیادی را سپری کنید، اینگونه سگ به محیط جدید عادت می‌کند و با احساس راحتی بیشتری خواهد بود. حتی اگر استرس سگ در این زمان کم شد، بازهم برای وقوع حوادث آماده باشید. آمدن به یک خانه جدید با انسان‌های جدید، بوها و صداهای جدید، می‌تواند تربیت شده‌ترین سگ‌ها را هم به خطا بیاندازند، پس فقط محض احتیاط، آماده باشید.

راهنمای نگهداری از سگ در 30 روز اول

اگر تصمیم دارید که به سگ جدید خود آموزش دهید که داخل قفس بماند، در قفس را باز بگذارید تا هر زمانی که تمایل داشت. اگر زمانی احساس دستپاچگی کرد، بتواند به داخل آن برود. همچنین، حتماً بخش “بایدها و نبایدهای آموزش ماندن در قفس” را مطالعه کنید.از اولین لحظه برای غذا دادن به سگ، دستشویی کردن، بازی کردن و ورزش سگ، با برنامه زمان بندی شروع کنید. از روز اول نگهداری از سگ، سگ شما نیاز به سپری کردن زمان با اعضای خانه و ‌زمان‌های کوتاه تنها ماندن دارد. اگر وقتی که تنها مانده بود زوزه کشید، تسلیم نشوید و به او آرامش ندهید. در عوض، به سگ برای رفتار خوب و مناسب توجه کنید، مثل جویدن یک اسباب بازی یا استراحت کردن سریع.
برای روزهای اول نگهداری از سگ در خانه، در اطراف هم‌خانه جدید خود آرام و ساکت بمانید، هیجان بیش از حد را محدود کنید (مانند بردن سگ به پارک). این کار نه تنها باعث می‌شود سگ راحتتر با محیط خانه ارتباط برقرار کند، بلکه به شما زمان بیشتری می‌دهد که سگ و علایق سگ خود را بشناسید.
اگر مکان قبلی زندگی سگ، خانه بود ممکن است کلماتی مانند بیا اینجا و دراز بکش منجر به عکس العملی شود که شما انتظار ندارید. یا شاید این سگ یک زندگی حفاظت شده داشته باشد و هیچ وقت با کودکان معاشرت نکرده و یا به پیاده روی نرفته باشد. این سگ ممکن است حاصل یک مجموعه  بی پایان از ارتباطات دشوار شده و انتظارات غیر معمول باشد که صبر و بردباری شما را احتیاج دارد.

هفته‌های بعدی نگهداری از سگ در ۳۰ روز اول:

به احتمال زیاد شخصیت واقعی سگ جدید خود را تا چند هفته بعد از به سرپرستی گرفتن نخواهید دید. سگ شما ممکن است در اول که می خواهد شما را بشناسد، یک مقدار پریشان باشد. درحالی که برنامه‌‌ای که قصد دارید بر اساس آن به سگ جدید خود غذا دهید یا به پیاده روی بروید و … داشته باشید را اجرا می کنید، صبور و منظم در اجرا باشید. این برنامه به سگ نشان می‌دهد که از او چه انتظاراتی دارید، همانگونه که نشان می‌دهد که او می‌تواند چه توقعی از شما داشته باشد. بعد از مراجعه و مشورت با دامپزشک برای این که مطمعن شوید سگ جدید شما تمام واکسن‌های ضروری و دوره‌ای را انجام داده است. به زبان بدن سگ توجه کنید که مطمعن شوید به او خوش می گذرد و نترسیده باشد یا یک سگ دیگر بخ او آسیب نزند. برای داشتن یک زندگی طولانی و خوشحال با سگ به برنامه اجرایی که طراحی کرده‌اید، پایبند باشید.
مطمعن شوید که سگ شما همیشه غذا، زمانی برای دسشویی کردن و توجهی که لازم دارد را دارد. شما خیلی زود وابسته می شوید!